pátek 20. ledna 2017

DON'T LET THEM SCARE YOU

  Nenech se přemáhat zlým, ale přemáhej zlo dobrým.

 Často se v životě setkáváme s momenty, chvílemi, situacemi, nebo pocity, které nás uzemní a seberou nám veškerou sílu a chuť do života. Pro někoho je to pětka ze čtvrtletky a pro někoho například ztráta člověka. 
Každý se s těmito věcmi a nelibostmi vypořádáváme jinak, a různě je řešíme
 Někdy je dokonce možné, že nám situace připadá tak moc bezvýchodná, že nás napadají ty nejhorší myšlenky. Myšlenky, které si nikdo z lidí, kteří nejsou ve Vaší kůži nedokáže a NECHCE ani představit…
 Může to být něco, s čím se vypořádáme během pár dní, ale mohou to být věci, které nás sužují celý život.

 Já jsem zastáncem optimistického myšlení a myslím si, že ať už jsme (jste) v jakkoliv těžké situaci, základem pro její zvládnutí je nacházení pozitiv. I ta sebehorší chvíle se dá zvládnout. Ano, jsou věci, které bodají, hlodají a rozežírají. Ale je jen na nás, jakou moc jim přenecháme. Není nikdo jiný, kdo ovlivní, jestli nás ta bolest a ten smutek pohltí, nebo ne. 
 Být smutný je naprosto přirozené. Každý je občas smutný. Cítí v sobě prázdno, bolest, smutek, nebo jen potřebuje pohladit a cítit lásku. Ale od toho máme rodinu a přátele. Nikdo by v těžkých chvílích neměl být sám a už vůbec by se neměl bát komukoliv to říct. I jedno objetí, 3 slova - mám tě rád - stačí na to, aby se nám ulevilo. I kdyby to bylo jen na chviličku. Jak napsal John Green:

“Bolest vyžaduje procítění”

…Není ale špatně hledat na zlém to dobré. Řekla bych, že to snad je i povinností. Je potřeba najít “své světlo” a následovat ho.

 Pro mne, jakožto pro křesťana je prožívání těchto pocitů o něco jednodušší [protože vím, že Satan je vládcem nad Zemí a dokud jím bude, zlo stále bude existovat a ačkoliv “můj” Bůh nechce aby se to zlo dělo, připouští ho, protože on není vládcem nad Zemí (jen tak, mezi námi)], ale ať už věříte v nebe, nebeské království, anebo v to, že Zemi jednou zničí špagetové monstrum není špatné být smutný. Je špatné se tímto smutkem užírat a nechat se jím pohltit.

 Náš život můžeme ovlivnit rozhodnutími, existují ale rozhodnutí, která nedáváme my. Tato rozhodnutí jsou dány, jsou neměnné a často nám působí bolest. Ale to, že některé věci neovlivníme neznamená, že se necháme utopit v té bolesti (přece nechceme dělat radost Satanovi!).

Všimli jste si té úvodní věty? Je to verš z Bible. A taky jeden z mých oblíbených.
Dá se vyložit několika způsoby a jeden z nich je právě ten, že bysme neměli nechat zlo (v jakékoliv podobě) zvítězit. (Je to zlo a zlo je zlé, a co je zlé to je špatné a NIKDO nechce špatné)

 Závěrem. Je to velmi těžký boj, ale každý z nás je schopen bojovat a co více, VYHRÁT
Prosím, buďte bojovníci, hledejte sílu, hledejte šěstí. Váš boj se dá vyhrát, ale je jen na Vás, jestli budete úspěšní. V tomhle případě, jste Vy strůjci svého štěstí, nebo neštěstí.  Nevzdávejte to!Děkuji, T.

Žádné komentáře:

Okomentovat